HTC Akademie říjen 2018

Čtyřtaktní motory Honda

Benzínové spalovací motory jsou pro Hondu nosným výrobním programem, který položil základy celé výrobní divizi motorových strojů, tzn. Honda Power Equipment.

Motory Honda od jejich zrození do současnosti

Historie výroby spalovacích motorů pro pohon pracovního zařízení se začala psát v roce 1953 motorem Honda typ „H“, který byl v té době ještě 2-taktní konstrukce. Nicméně, v průběhu procesu vývoje tohoto motoru pan Soichiro Honda, zakladatel společnosti, věřil, že lidstvo díky obtížnému použití, zápachu, vysoké kouřivosti a hluku nebude v budoucnu tolerovat 2-taktní motory. Proto již brzy následující model motoru Honda typu „T“ byl 4-taktní konstrukce a od té doby všechny motory Honda určené pro všeobecné použití jsou 4-taktní konstrukce. A během krátké doby si spalovací motory Honda vybudovaly renomé špičky na trhu. I díky výrobě těchto motorů je společnost Honda největším světovým výrobcem spalovacích motorů.

Tak aby byly splněny jak požadavky evropských zákazníků, které jsou mnohdy odlišné od Asie či Ameriky, tak i legislativní požadavky, bylo rozhodnuto o zřízení evropské kanceláře, která bude mít pod kontrolou evropský trh s motory Honda – European Engine Center – Evropské Motorové Centrum.

European Engine Center – Evropské Motorářské Centrum

V roce 1990 se Honda začala zabývat možností rozšířit dodávky motorů i jiným výrobcům různého zařízení, kteří do svých vyráběných strojů potřebovaly spolehlivé a výkonné pohonné jednotky. Jako přímý důsledek, bylo založeno v roce 1994 jako součást Honda Europe tzv. European Engine Center – Evropské Motorářské Centrum jehož hlavním cílem je rozvíjet prodeje těchto motorů v Evropě a zajišťovat špičkový servis a zásobování náhradními díly a příslušenstvím.

Pro koho jsou určeny čtyřtaktní motory Honda?

Motory Honda jsou určeny pro pohon jak profesionálního, tak i hobby zařízení v oblastech jako je:

  • Průmysl a stavebnictví
  • Údržba zeleně a zahradní technika
  • Elektrocentrály a čerpadla
  • Volný čas
  • Záchranné prostředky

Honda jako výrobce je v neustálém kontaktu s výrobci zařízení tak, aby mohla reagovat na požadavky jak výrobců zařízení, tak i konečných uživatelů. Tyto výrobky jsou označovány jako stroj „Powered by Honda“ – poháněný Hondou a vždy bude patřit mezi to nejlepší, co lze na trhu získat.

Proto se také motory Honda stávají mnohdy terčem kopírování a bohužel se na trhu mohou objevit stroje poháněné motorem, který je plgiátem motoru Honda. Takový stroj rozhodně neodpovídá ani kvalitou, ani životností úrovni originálního motoru a může být v některých případech pro uživatele i nebezpečný. Dříve než se rozhodnete k nákupu motorového stroje, ujistěte se, že se jedná o originální motor Honda buď v síti autorizovaných dealerů, nebo přímo u zastoupení Honda Power Equipment.

Motory s vertikální hřídelí

Čtyřtaktní motory Honda s vertikální hřídelí pro zahradní či malé zemědělské stroje nebo čerpadla.
 
Motory s vertikální hřídelí

Motory s horizontální hřídelí

Čtyřtaktní motory s horizontální hřídelí proširoké použití v mnoha odvětvích.
 
Motory s horizontální hřídelí

Mini 4-takty

Miničtyřtaktní motory Hondapro ručně nesené stroje. Jde o nejlehčí mini motory na světě.
 
Mini 4-takty

 

 

[Přeskočit navigaci]