HTC Akademie říjen 2018


úvodní » Stavební mechanizace a stroje Honda » HONDA SNĚHOVÉ FRÉZY » Pásové profi sněhové frézy


Pásové profi sněhové frézy

Pásové profi sněhové frézy

Novela zákona o pozemních komunikacích ukládá povinnost uklízet chodníky vlastníkům, nikoliv majitelům přilehlých nemovitostí. Obcím a městům tak vzniká starost jak zvládnout veškerou údržbu chodníků, a to hlavně v zimním období. Majitelé penzionů, parkovacích ploch, hotelů, firem, ale i zastávek autobusů, nádraží apod. stojí před stejným problémem.

V takových případech musí přijít na řadu technika. Leaderem na trhu jsou originální sněhové frézy Honda. Konstruktéři této světové značky využili do detailu všechny zkušenosti a „vychytávky“ z vývoje automobilů a vytvořili dokonalé sněhové frézy, které jsou špičkou nejen po technické stránce, ale i v otázce ekologie. Těmito přednostmi disponují sněhové frézy pro profesionály i stroje určené na údržbu menších ploch, kde je pokrývka sněhu nižší. Sněhové frézy s označením HSS od společnosti Honda vynikají netradičně řešeným pojezdem pomocí elastických pásů, které oproti běžným kolovým frézám jiných značek nezapadnou do sněhu, mají vynikající trakční schopnosti na kluzkém terénu a jsou velmi šetrné k povrchu.

Do vyšších poloh jsou pásové frézy výhodnější

Zvláště do vyšších poloh a do horských oblastí je nutné výběru frézy věnovat větší pozornost. V těchto případech se osvědčilipásové sněhové frézy, protože nehrozí prokluzování kol a odebíranou vrstvu sněhu lze nastavit podle aktuálních podmínek.Pásové sněhové frézy mají výbornou prostupnost terénem, dobře drží stopu při úklidu sněhu ve svahu a nepoškozují povrch. Pokud uklízíte větší příval sněhu, můžete jej uklízet po vrstvách. U této kategorie fréz je již důležité, aby sněhová fréza měla dvoustupňový frézovací mechanismus, který zajistí dokonalý sběr a odhoz i mokrého sněhu. Nabírací šnek by měl být vyroben z kvalitního, tvrdého a pevného materiálu aby se nekroutil a opatřen odolnými zuby, které zaručují nabírání i přimrzlého sněhu. Motor, srdce frézy, musí zajistit spolehlivý start za všech povětrnostních podmínkách a musí mít dostatečný výkon. Běžnou funkcí u frézy by mělo být nastavení výšky sběru sněhu, natáčení směru a výšky odhozu sněhu, světlomet a v neposlední řadě elektrické startování. Velikost frézy vybírejte s ohledem na množství sněhu a velikosti odklízené plochy. Pásové frézy určené do středních a vyšších poloh umožňují odklízení sněhu od 37 t/hod až po 65 t/hod. Podle šíře záběru si můžete vybrat z nabídky od 60 cm až do 81 cm. Pokud odklízíte větší nebo členitější plochu, oceníte tzv. hydrostatický pojezd, který vám umožňuje plynule regulovat rychlost pojezdu podle potřeb obsluhy.

Pásové sněhové frézy Honda mají další technické bonusy, které ocení každý, kdo se potřebuje na frézu 100% spolehnout. U sněhových fréz Honda můžeme najít tzv. „Anti Icing Kit“, ten chrání karburátor proti zamrzání nebo přetěžovací ochrannou spojku. Tato ochranná spojka v případě nadměrného přetížení nebo zablokování podávacího šneku cizím předmětem vypne motor dříve, než dojde k poškození střižného šroubu a převodovky.“

Mějte na paměti, že na včasném odklizení sněhové nadílky je závislých mnoho lidí a mnohdy může pomoci ve svízelných životních situacích nebo dokonce zachránit život.

Pásové frézy a jejich klíčové přednosti

 • profesionální, 4-taktní motor Honda, výkonný se spolehlivým zimním startem
 • pro vybrané verze elektrický startér
 • hydrostatická převodovka s plynulou regulací rychlosti jízdy (kromě HSS655)
 • pryžové pojezdové pásy se zvýšenou trakční schopností, ale šetrné k povrchu
 • pro vybrané modely elektromechanické ovládání směru a sklonu výhozu sněhu
 • ocelový frézovací šnek z pružinové oceli s kovanými břity
 • motor vybaven „Anti Icing Kitem“, který zabraňuje zamrzání karburátoru
 • pro vybrané verze integrované počítadlo motohodin
 • ochranná spojka frézovacího mechanizmu proti poškození při zablokování
 • snadno ovladatelná
 • záruka 5 let
 • špičkové servisní zázemí jednoho z největších výrobců sněhových fréz na světě
 
Pásové profi sněhové frézy
 
 • Značky a parametry

Výpis výrobků: zobrazuji katalog. položky 110 z 16

Profesionální sněhová fréza HSS 760 A ET

Malá profesionální sněhová fréza HSS760 A ET

Novinka

Pásová sněhová fréza HSS 760 A ETD

Malá profesionální sněhová fréza HSS760 A ETD


Novinka

Pásová sněhová fréza HSS 970 A ET

Špičková sněhová pásová fréza Honda HSS 970 A ET


Novinka

Sněhová fréza HSS 970 A ETD

Špičková sněhová pásová fréza Honda HSS 970 A ETD


Novinka

Velká sněhová fréza Honda HSS 1380 A ETD

Velká sněhová fréza Honda HSS 1380 A ETD

Novinka

Pásová sněhová fréza Honda HSS 655 ET

Profi pásová sněhová fréza Honda s motorem GX 160 / 5,5 HP


Pásová sněhová fréza Honda HSS 655 HT

Profi pásová sněhová fréza Honda s motorem GX 160 / 5,5 HP


Pásová sněhová fréza Honda HSS 655 HTS

Profi pásová sněhová fréza Honda s motorem GX 160 / 5,5 HP


Pásová sněhová fréza Honda HSS 760 ET

Profi pásová sněhová fréza Honda s motorem GX 200 / 6,5 HP


[Přeskočit navigaci]